About this item
- Connectivity Technology: USB
- Item Dimensions: 11.97 inches
- Hard Disk Size: 256.0 GB
- System Ram Type: ddr_dram
- Ram Memory Installed Size: 8.0 GB
(Midnight) 1TB MacBook Air with 2023/15.3'' apple M2 chip: 15.3-inch Liquid Retina Display, 16GB Unified Memory, 1TB SSD Storage; Midnight
1 × GHS40,000.00
(Silver) 512GB MacBook Air with 2022/13'' apple M2 Chip (13-inch, 8GB RAM, 512GB Storage) (QWERTY English) Silver Color
1 × GHS22,000.00 Subtotal: GHS62,000.00
| Brand | Apple |
| Model Name | MacBook Air |
| Screen Size | 13.6 Inches |
| Color | Space Gray |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| Ram Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | macOs Ventura |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Apple M2 8-core GPU |
GHS15,000.00 GHS21,500.00

| Brand | Apple |
| Color | Silver |
| Manufacturer | Apple |

| Brand | Apple |
| Model Name | MacBook Air |
| Screen Size | 15.3 Inches |
| Color | Midnight |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Unknown |
| Ram Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Mac OS |
| Special Feature | Apple M2 Chip, Liquid Retina display with True Tone, Solid-state drive storage, Backlit Magic Keyboard with Touch ID, Unified MemoryApple M2 Chip, Liquid Retina display with True Tone, Solid-state drive storage, Backlit Magic Keyboard with Touch ID, Unified Memory |
| Graphics Card Description | Integrated |

| Brand | Apple |
| Model Name | MacBook Air |
| Screen Size | 15.3 Inches |
| Color | silver |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Unknown |
| Ram Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Mac OS |
| Special Feature | Apple M2 Chip, Liquid Retina display with True Tone, Solid-state drive storage, Backlit Magic Keyboard with Touch ID, Unified MemoryApple M2 Chip, Liquid Retina display with True Tone, Solid-state drive storage, Backlit Magic Keyboard with Touch ID, Unified Memory |
| Graphics Card Description | Integrated |

| Brand | Apple |
| Model Name | MacBook Air |
| Screen Size | 13.6 Inches |
| Color | Silver |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Unknown |
| Ram Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | macOs Ventura |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Apple M2 8-core GPU |




